Tematy prac licencjackich z ekonomii – ciekawe przykłady

Tematy prac licencjackich z ekonomii d są bardzo urozmaicone. Jeśli piszesz obecnie swój licencjat, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Problematyka Twojej pracy licencjackiej nie musi być przesadnie ambitna. Poniżej prezentujemy przykładowe tematyki takich prac.

Zacznijmy od problematyki, która jest bardzo często w licencjatach z ekonomii poruszana. Mianowicie chodzi tutaj o analizę finansową sytuacji danego przedsiębiorstwa. Można tutaj bazować na zaprzyjaźnionej firmie, która może Tobie przekazać niezbędne Tobie dane. Inną opcją jest pisanie takiej pracy na podstawie danej spółki giełdowej. Jest to bardzo uzasadnione, ponieważ firmy notowane na giełdzie mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych.

Na pewno bardzo prostym tematem jest pisanie o kryzysie strefy Euro. Temat ten jest bardzo dobrze opisany przez wielu ekonomistów. Poza tym cenne dane można wydobyć z urzędów polskich, jak i unijnych. Łatwy dostęp do danych oraz bogata literatura na pewno przemawiają na rzecz tej właśnie problematyki.

Następny bardzo dobry temat to “analiza fundamentalna oraz techniczna przedsiębiorstwa”. Temat ten najlepiej pisać na podstawie wybranej spółki giełdowej. Pisanie o tego typu problematyce jest bardzo ciekawe, zwłaszcza gdy interesuje Ciebie kariera w branży finansowej. Jeśli chcesz pracować jako makler giełdowy lub doradca finansowy, to tego typu praca licencjacka z ekonomii może Tobie jedynie pomóc.

Tematy prac licencjackich z ekonomii – konkluzje.

Tematy prac licencjackich z ekonomii, jak widać, mogą być bardzo ciekawe. Idealnie dobrany temat, to taki, który odpowiada Twoim pasjom, wiążą się z nim atrakcyjne perspektywy zawodowe oraz masz do niego dużo danych. Problematyka Twojego licencjatu nie musi być przesadnie ambitna, ponieważ to jest dopiero Twoje pierwsze zetknięcie z działalnością naukową.

Dobrze napisany licencjat z ekonomii może Tobie otworzyć drzwi do wielkiej kariery. Im bardziej Twoja praca dyplomowa będzie powiązana z realną praktyką, tym lepiej. Można powiedzieć, że Twój licencjat powinien być Twoim wstępem do działalności w biznesie lub nauce. Musisz pamiętać o tym, że obecnie w cenie są nie teoretycy, a praktycy. Im więcej masz praktycznej wiedzy, tym lepiej.

Swoje kompetencje wciąż trzeba rozwijać. Powiedzenie “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” już nie obowiązuje. Ukończone przez Ciebie studia nie muszą determinować Twojego przeznaczenia. Zawsze można nauczyć się przykładowo informatyki bez wychodzenia z własnego domu.

Zostaw komentarz