Przyszłościowy kierunek na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – Informatyka

Pisanie prac licencjackich i magisterskich
Informatyka

Pisanie prac licencjackich i magisterskich to dla studentów olbrzymie wyzwania intelektualne. Muszą się oni podczas ich pisania, pochwalić wiedzą oraz siłą intelektu. W poniższym tekście skupimy się na opisie bardzo perspektywicznego kierunku, jakim jest Informatyka.  Można go studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Poniższy artykuł będzie dotyczył perspektyw, jakie czekają dla absolwentów tego kierunku.

Obecnie szacuje się, że na terenie Unii Europejskiej brakuje trzech milionów programistów. Obecnie informatyka jest najszybciej rozwijającą się branżą w Polsce. Konkurować z nią może jedynie transport. Zarobki informatyków to często wielokrotność średniej krajowej.  Zaletą informatyki jest to, że tanio można zgłębiać ją w zaciszu własnego domu. Programowania można się uczyć za pomocą ebooków, które można nabyć w internecie. Teoretycznie wystarczy jedynie komputer i książka.

Określenie informatyk jest pojęciem bardzo ogólnym. Za informatyka uważa się w Polsce: programistę, administratora sieci, czy też kreatora stron internetowych.  W obrębie informatyki istnieje wiele specjalizacji, których z czasem będzie pojawiać się jeszcze więcej.  Nowa specjalizacja, jaka powstaje w informatyce to tzw. programista Bitcoin. Jak sama nazwa wskazuje, programista ten będzie tworzył programy, które będą wykorzystywały w swoim działaniu kryptowalutę Bitcoin.

Na polskim rynku pracy widać deficyt informatyków różnych specjalizacji. Podobnie, jak w całej Europie brakuje w Polsce programistów. Deficyt ten szacuje się na 50 tysięcy. Pracodawcy wymagają nie tyle formalnego doświadczenia na tym stanowisku, ile praktycznych umiejętności oraz doświadczenia. Nieraz osoby, które same opanowały dany język programowania, robią dynamiczne kariery w informatyce.

Oprócz informatyków  brakuje również osób, które mają odpowiednie kompetencje cyfrowe. Pracodawcy coraz częściej wymagają perfekcyjnej znajomości pakietu Office. W cenie są zwłaszcza osoby, które bardzo dobrze znają program Excel.

Umiejętności informatyczne na zaawansowanym poziomie powoli nie są już jedynie cechę ekspertów od IT.  Oczekuje się, że ich także od menadżerów, analityków oraz zarządców linii produkcyjnych.  Informatyka zrewolucjonizowała rynek pracy i będzie go rewolucjonizować jeszcze w przyszłości.

Pisanie prac licencjackich i magisterskich, a studiowanie informatyki.

Pisanie prac licencjackich i magisterskich bardzo rozwija intelekt. Informatyka to z pewnością bardzo perspektywiczna dziedzina. Nasza wartość w niej jest tym większa, im więcej zrobimy ciekawych projektów informatycznych, takich jak strony internetowe, aplikacje, czy też programy.

Nasze formalne wykształcenie ma tutaj często drugorzędne znaczenie. Informatyka to jeden z ciekawszych i być może najbardziej perspektywiczny kierunek na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zostaw komentarz